תוספי וורדפרס מומלצים ליצירת אתר רב לשוני

העסק שלכם משגשג, הצלחתם להגיע גם לקהל בחו"ל, כעת אתם מעוניינים להרחיב עוד יותר את קהל הלקוחות שלכם. אתם כבר מודעים ליתרונות העצומים של תרגום אתרים להצלחת העסק, וכעת עליכם לעלות שלב. הדרך לעשות זאת, היא ליצור אתר וורדפרס רב לשוני במספר שפות, להנגיש את המידע על המוצרים או השירותים שאתם מציעים, ולהגיע לנתחי קהל חדשים.

אתר אינטרנט רב לשוני מופץ במספר שפות, כאשר התוכן יהיה לרוב זהה אך יותאם לשפות היעד אליהן הוא מתורגם, על מנת שיוכל לפנות ישירות אל התרבות המקומית.

מדוע זה כה חשוב? מכיוון שברגע שאדם גולש באתר אינטרנט שהתוכן שלו מובן לו, הרבה יותר קל לו להתחבר אליו. כשאדם מרגיש חיבור, הוא הופך ללקוח פוטנציאלי.

למה דווקא וורדפרס?

ראשית, נסביר במה מדובר. וורדפרס (WordPress) הינה סביבת קוד פתוח לבניית אתרים, שהפכה לפופולארית במיוחד בכל רחבי העולם מרגע שפרצה לחיינו בשנת 2007. על וורדפרס נשענים כיום למעלה מרבע מאתרי האינטרנט בכל רחבי העולם, מה שיוצר לה מוניטין חיובי בקרב מי שמעוניין להקים אתר וורדפרס בכל שפה, כולל אתר וורדפרס בעברית לישראלים!

אם עדיין אין לכם אתר בוורדפרס ואתם מהססים להקים לעצמכם אחד כזה, כדאי שבכל זאת תכירו את היתרונות הנפלאים שלה;

המחיר – לא כולם נולדו מפתחי אתרים. למזלכם, ישנם מפתחי אתרי שישמחו לסייע לכם בבניית אתר בוורדפרס, באיכות גבוהה ומחיר משתלם במיוחד.
אתר מאובטח – מפאת הביקוש האדיר של וורדפרס, באגים כמעט שלא קיימים ובמידה וכן, הטיפול בהם הוא מיידי.
קידום אתרים מוצלח – המטרה של בעלי האתרים היא להגיע למקום כמה שיותר גבוה בתוצאות החיפוש של גוגל. הוורדפרס מציע מגוון אפשרויות שונות שמסייעות לאתר לטפס במעלה התוצאות.
מתאים לכולם – על פלטפורמת הוורדפרס ניתן להקים בלוגים, אתרים למוצרים וחברות שונות, אתרים לארגונים ומלכ"רים, אתרי מסחר אלקטרוניים, אתרי רישום ואתרי מודעות, ועוד. המשמעות היא שלא משנה במה אתם עוסקים, תוכלו להקים את האתר שלכם בקלות ובמהירות.

תוספים לוורדפרס ליצירת אתר רב לשוני

כעת, לאחר שהבנתם מדוע וורדפרס היא הפלטפורמה המומלצת ביותר לבניית אתרים, אפשר לעבור לשלב הבא. כבעלי עסקים אתם מעוניינים להגדיל את נתח ההכנסות שלכם, על ידי משיכת קהלים חדשים. איך מושכים קהלים חדשים? בעזרת תרגום אתרי אינטרנט למספר שפות והנגשתם לקהלי יעד בכל רחבי העולם. את התרגום אינכם חייבים לעשות בעצמכם, אפילו רצוי שלא. מומלץ להיעזר באחד מתוספי השפות לוורדפרס שקיימים בשוק:

  •  Polylang – תוסף חינמי ופופולארי במיוחד, שקיבל ביקורות מצוינות. יתרונות הגדול הוא שהוא פשוט ונגיש מאוד לשימוש עבור האדמין. לאחר הפעלתו, ניתן לבחור את שפות היעד אליהם האתר יתורגם. חשוב לדעת שהתוסף לא מתרגם באופן אוטומטי, ובמקרים מסוימים ייתכן שאופציות התרגום הקיימות לא יהיו מספיקות. התוסף מצוין למי שיש לו זמן לעבור על התרגום או למי שמעסיק צוות מתרגמים.
  • TranslatePress – תוסף זה מאפשר אופציות חינמיות והן אופציות פרימיום למבקשים אותן בתשלום. הוא מאפשר תרגום תוכן ואף צפייה בתצוגה מקדימה בתרגום, תוך כדי עבודה. ניתן לתרגם כל תוכן בקלות ובמהירות תוך מעבר על התרגום ובחינה שלו לאחר מכן. גם תוסף זה כאמור, יתרום ליעילות התהליך, אך לא יבצע אותו במלואו.
  •  מתרגם השפה של גוגל – לאחר הפעלת התוסף, יהיה עליכם לעבור לעמוד ההגדרות של התוסף ולהפעיל אותו. לאחר מכן עליכם לבחור את שפת המקור של העמוד, ואת שפות היעד. בעמוד הראשי של האתר, יופיע לחצן בעזרתו יוכלו הגולשים לבחור את השפה בה הם מבקשים להציג את האתר.

תוסף בלבד זה לא מספיק

ביננו, תרגום אתרי וורדפרס וכל אתר אחר על ידי תוסף אוטומטי בלבד, לא יספיק כדי לעשות את העבודה ברמה הגבוהה ביותר. ההמלצה היא להיעזר במתרגם אנושי ומקצועי, שיוכל לכל הפחות לעבור על התרגום האוטומטי ולבצע תיקונים והתאמות מדויקות יותר לשפת היעד, הסלנג המקומי הייחודי שלה, ועוד. מומלץ שלא להתפשר על התרגום לאתר שלכם, מכיוון שככל שתנגישו אותו ללקוחות הפוטנציאלים שלכם, כך תגדילו את הסיכוי שהם יהפכו ללקוחות נאמנים.