איך לגבות אתר וורדפרס באופן אוטומטי | להבטיח שקט נפשי כשהאתר נפרץ

אם חוויתם בעבר פריצה לאתר שלכם או שהשרתים בהם האתר מאוחסן הותקפו והאתר ירד בעקבות זאת מהאוויר למספר שעות, ייתכן והלב שלכם החסיר פעימה לרגע במחשבה של ״מה אם כל החומר שלי הלך לאיבוד?״

בימים בהם מתקפות סייבר על שרתים ישראליים הולכות וגוברות, נראה שאף אחד לא מוגן ב-100% והפריצה הבאה נמצאת ממש מעבר לפינה. מלבד החשיבות בבחירת חברת אחסון איכותית ואמינה שיודעת להתמודד עם מתקפות כאלה ולהגן על השרתים בהם יושבים האתרים שלכם, ולא פחות חשוב מכך – שומרת על גיבויים יומיומיים למקרי קיצון בהם תוכן האתר שלכם נמחק לחלוטין, אתם יכולים בהשקעה חד פעמית של 99$ להבטיח לעצמכם שקט נפשי בידיעה שמלבד הגיבוי המובטח של חברת האחסון, בכל רגע נתון יש לכם גם גיבוי משלכם של כל חומרי האתר שלכם, שאותו תוכלו לשלוף במקרה הצורך ובתוך דקות בודדות לשחזר את האתר במלואו.

בהדרכה הבאה נלמד איך עובדים עם תוסף All In One WP Migration החינמי, שמאפשר בגרסתו החופשית ליצור גיבוי של האתר באופן יזום (כלומר, לא אוטומטי), לייצא את קובץ הגיבוי למחשב שלכם ולייבא אותו לכל אתר אחר שתרצו להציג בו את התוכן. אפשרות זו מתאימה למקרים בהם נרצה להעביר אתר מחברת אחסון אחת לאחרת, לשחזר את האתר שלנו אם עשינו בו שינוי גדול שגרם לשיבוש מסויים או למקרה בו האתר שלנו נפרץ ונרצה במהירות להחזיר אותו לאוויר במלואו.

התוסף אמנם חינמי, אך הוא מגיע עם שלוש מגבלות עיקריות:

1. קובץ הגיבוי שלכם צריך להיות בגודל מקסימלי של 512 מגה בייט. זה אומר שאם יש לכם אתר עמוס וגדוש בתכנים ובקבצים, כנראה שתעברו את מגבלת ה-512 מגה ולא תוכלו לייצא אותו (אלא אם תרכשו ב-69$ את גרסת ה-unlimited של התוסף)
2. הגיבוי שתוכלו לבצע הוא ידני בלבד, כלומר לא תוכלו לתזמן גיבויים אוטומטיים אלא תאלצו לבצע ייצוא של האתר כולו בעצמכם בכל פעם שתידרשו לכך (כלומר, במידה והאתר שלכם נפרץ ולא עשיתם גיבוי… לא תוכלו לשחזר אותו)
3. תוכלו לשמור את הגיבוי למחשב שלכם בלבד, דבר שכמובן יזלול מהמחשב שלכם נפח דיסק.

מה מקבלים בתמורה לרכישת תוסף אקסטרה:

לתוסף החינמי יש מספר גרסאות בתשלום והן משתנות בהתאם לסוג הפלטפורמה בה תבחרו לאחסן את הגיבוי שלכם. לדוגמה, אם תרצו לייצא את הגיבויים לאחסון שלכם בגוגל דרייב, כפי שרואים בסרטון זה, תוכלו לרכוש את התוסף הספציפי לגוגל דרייב ב-99$ והוא יפתור לכם את כל שלוש המגבלות של הגרסה החינמית:

1. תוסר מגבלת ה-512 מגה בייט של גודל קובץ הגיבוי (כלומר לא תצטרכו לרכוש גם את תוסף ה-unlimited שהוזכר מקודם)
2. תוכלו לקבוע גיבוי אוטומטי פעם בשעה/ביום/בשבוע/בחודש
3. הגיבוי האוטומטי יישמר בגוגל דרייב ולא ייקח מקום אחסון במחשבכם האישי

באותה מידה תוכלו לבחור לגבות את האתר שלכם בדרופבוקס, One Drive, גוגל קלאוד, אמזון AWS ועוד, ישנה רשימה ארוכה של פלטפורמות אחסון שתוכלו לבחור ביניהן ולרכוש תוסף ייעודי כדי לשמור עליו את הגיבויים האוטומטיים שלכם. לרשימת הפלטורמות המלאה: https://servmask.com/products